fbpx

ABC zapuszczania włosów

Co warto wiedzieć o zapuszczaniu włosów?

Jak szybko rosną?

Mimo, iż tego nie widzimy nasze włosy rosną każdego dnia. Przyjmuje się, że łodyga włosowa wydłuża się o 0,35 mm dziennie, co daje około 1 centymetra na miesiąc i 12 centymetrów na rok. Zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Wynikają one z uwarunkowań genetycznych, trybu życia i ogólnej kondycji organizmu. Jak dbać o włosy, kiedy marzysz o warkoczu do pasa?

Jak często podcinać końcówki?

Częste podcinanie włosów nie przyśpieszy ich wzrostu, ale znacząco poprawi wygląd fryzury. W początkowym etapie zapuszczania nawet co 4-6 tygodni warto skrócić końcówki choćby o 1-2 mm. Dlaczego?

Powód nr 1: Unikniesz rozdwojonych końcówek. Raz nadłamany włos będzie niszczył się coraz bardziej. W efekcie długość uzyskana u nasady włosów przepadnie na ich końcach, gdyż wiele z nich pokruszy się i połamie. Włosy zdrowe na końcach są bardziej odporne.
Powód nr 2: Choć włosy rosną swoim własnym tempem, częsta korekta kształtu fryzury pozwoli Ci zapanować nad włosami przy każdej długości! Dobry fryzjer będzie wiedział co zrobić, jeśli powiesz, ze zapuszczasz włosy.

Jak dbać o włosy?

Odżywiaj, nawilżaj, regeneruj. Pamiętaj o odżywce po każdym myciu. Raz w tygodniu nałóż maskę na co najmniej 5 minut.
Jeżeli końce plączą się – rozczesz na mokro, przed spłukaniem odżywki bardzo rzadkim grzebieniem.

Na końce włosów warto nałożyć kilka kropel olejku arganowego. Profesjonalne zabiegi, z których warto skorzystać to nawilżająca sauna oraz 4 fazowa regeneracja JOICO.

Masaż skóry głowy sprawia, że włosy szybciej rosną. Podczas masażu dochodzi do pobudzenia krążenia, dzięki czemu cebulki włosowe otrzymują dodatkową porcję odżywczych składników. Podobne zalety ma szczotkowanie włosów. Na rynku dostępne są szczotki które zarazem masują skórę głowy i delikatnie rozczesują długie pasma.

Co jeszcze można zrobić?

Dieta powinna być bogata w witaminy A, E, B oraz cynk, miedz, żelazo, siarkę i krzem. Pomocne są suplementy diety. Specjalne preparaty ?na włosy i paznokcie? zawierają niezbędne dla prawidłowego ich wzrostu składniki mineralne i witaminy. Pamiętaj jednak, że efekty zobaczysz najwcześniej po 2-3 miesiącach regularnego stosowania kuracji.

Chroń przed szkodliwymi czynnikami!

Długie włosy wyglądają pięknie tylko, jeśli są zdrowe! Jakkolwiek prostownica nie ma wpływu na szybkość wzrostu włosów, jej używanie skutkuje uszkodzeniem łodygi włosowej, nadmiernym przesuszeniem. To może powodować łamliwość włosów, co w efekcie będzie miało wpływ na długość włosów.

Nie szarp, nie ciągnij. To także powoduje łamanie włosów, które zachowują się podobnie jak złamane gałęzie drzew. Przy każdym podmuchu wiatru pęknięcie się pogłębia.

Jeżeli zapuszczasz włosy i potrzebujesz porady, napisz: fryzjer@nowa-fala.pl

Nasz profil na FacebookZobacz nas na InstagramieZobacz na mapieBooksy! - umów wizytę