fbpx

Jak chronić włosy przed słońcem?

Długie, ciepłe i słoneczne dni to zwiastun nadchodzącego lata. To znak, że już zbliżają się wakacje, a wraz z nimi sezon urlopowy! Jak zadbać o włosy? Jaki wpływ na Twoje włosy mają promienie słoneczne? O czym należy pamiętać latem? 

 

Czy promienie słoneczne są niebezpieczne dla Twoich włosów? 

 

Promieniowanie UV (UVA i UVB) emitowane przez słońce wpływa niekorzystnie na skórę, wnika w głąb tkanek, przyspiesza starzenie się skóry, może doprowadzić również do oparzeń skóry i zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór skóry.

Długotrwałe wystawienie włosów na promienie słoneczne może sprawić, że szybko staną się wysuszone, matowe i łamliwe.

 

Uwaga na to połączenie!

 

Słona woda, promienie słoneczne i ciasno związane włosy to naprawdę kiepskie połączenie. Mokre włosy są wtedy szczególnie wrażliwe, a przez to dużo bardziej podatne na uszkodzenia. 

Po kąpieli w morzu czy oceanie nie zbieraj włosów w ciasny kok, pozwól im swobodnie opadać na ramiona i wyschnąć. Chroń głowę i włosy przed nadmiernym słońcem na plaży.

 

Jak chronić włosy przed szkodliwym promieniowaniem?

 

  • Noś nakrycie głowy. 

To absolutny must have, nie tylko latem! Odpowiednio dobrana czapka czy kapelusz nie tylko doda Ci uroku i podkreśli Twoją letnią stylizację, ale przede wszystkim osłoni Twoją głowę i włosy przed nadmiernym słońcem!

 

  • Korzystaj z cienia.

Chroń się przed nadmierną ekspozycją na słońce, korzystaj z każdego cienia drzew i budynków. Na wakacje zawsze zabieraj ze sobą parasol przeciwsłoneczny lub duży parasol plażowy!

 

  • Pamiętaj o odżywce.

Nie rezygnuj z odżywki do włosów na wakacjach. Lato to czas, w którym Twoje włosy szczególnie potrzebują troski!

 

  • Stosuj filtry UV.

Nie zapominaj o stosowaniu odpowiednich olejków i sprayów na włosy. Wybieraj produkty, które zawierają filtry UV, aby lepiej chronić je przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. 

 

 

Słońce rozjaśnia włosy!

Promienie słoneczne sprawiają, że może dojść do zjawiska fotooksydacji, czyli rozjaśnienia koloru włosów. Co ciekawe, dotyczy to zarówno włosów naturalnych, jak i farbowanych. Właśnie dlatego jeżeli, chcesz zachować ciemny kolor swoich włosów, z uwagą chroń je przed słońcem. Natomiast, jeżeli zależy Ci na słonecznych refleksach, korzystaj ze słońca odpowiedzialnie i pamiętaj o filtrach UV. 

 

Czy wiesz, że…

Wenecjanki w czasach Republiki Serenissima wspinały się na tarasy dachowe, aby rozjaśniać swoje włosy w promieniach słonecznych? Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt rozjaśnienia, wykorzystywały miksturę kosmetyczną skomponowaną z wielu składniki naturalnych m.in. ziół i miodu. Kolor nazywany „weneckim blondem” cieszył się niezwykłą popularnością i był ceniony przez twórców weneckiego renesansu m.in. Tycjana czy Tintoretto.

 

Pamiętaj!

Słońce to nie tylko szkodliwe promieniowanie, przed którym należy się chronić za wszelką cenę. Ważne jest, aby robić to odpowiedzialnie i z głową. W Nowej Fali podkreślamy, że słońce to przede wszystkim radość, ciepło i dobroczynne promienie pozwalające się zrelaksować! 

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji i stylizacji włosów nie tylko latem koniecznie odwiedź nasz salon fryzjerski.

Tego lata ciesz się słońcem i pięknymi, zadbanymi włosami!

Zespół Nowej Fali


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasz profil na FacebookZobacz nas na InstagramieZobacz na mapieBooksy! - umów wizytę