fbpx

Wypadanie włosów – jak sobie z nim poradzić?

Wypadanie włosów to ogromny problem, z którym mierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To często spotykany kłopot w salonie fryzjerskim. Kiedy wypadanie włosów powinno zaniepokoić? Jak ustalić przyczynę? Co zrobić, żeby włosy przestały wypadać? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

 

Dlaczego włosy wypadają? 

 

Wypadanie włosów jest… naturalne! Dlaczego? Ponieważ jest związane z naturalnym cyklem życia włosa. 

 

Wzrost włosa dzieli się na trzy fazy:

 • Faza wzrostu (anagenu) – to aktywny wzrost włosa, który zajmuje około 2 – 7 lat, większość włosów na Twojej głowie (około 90% znajduje się właśnie w tej fazie),
 • Faza zaniku (katagenu) – to czas przebudowy włosa, trwa około 14 – 21 dni,
 • Faza wypadania (telogenu) – to ostatni etap, włos staje się zrogowaciały, nie zachodzą już żadne zmiany, zajmuje około 30 – 90 dni i kończy się wypadnięciem włosa, a na jego miejsce powstaje kolejny.

 

Kiedy wypadanie włosów powinno Cię zaniepokoić?

 

Problem z wypadaniem włosów zaczyna się wtedy, kiedy wypada ich zbyt wiele. Kiedy po każdym czesaniu lub myciu włosów widzisz na szczotce zbyt wiele włosów przez przynajmniej kilka dni – to znak, że dzieje się coś niepokojącego. Warto dokładnie się temu przyjrzeć i znaleźć przyczynę.

 

Jakie mogą być przyczyny? 

 

Wypadanie włosów to objaw dość powszechny, dlatego przyczyn może być wiele m.in.:

 • Niedobór żelaza,
 • Zaburzenia hormonalne,
 • Zaburzenia funkcjonowania tarczycy,
 • Zmiana diety,
 • Choroba, 
 • Skutek przyjmowania leków lub chemioterapii,
 • Przewlekły i silny stres.

Znalezienie odpowiedniej przyczyny pozwoli Ci na znalezienie odpowiedniej metody, która pozwoli rozwiązać problem wypadających włosów. 

 

Czy wiesz, że…

 

Świeżo upieczonym mamom włosy wypadają prawie zawsze w okolicach 3-4 miesiąca po porodzie? To zupełnie naturalne i nie trzeba się tym martwić. Po upływie kolejnych miesięcy włosy intensywnie odrastają.

 

Jak możesz wzmocnić włosy?

 

Nie ma jednego i idealnego przepisu na wypadanie włosów, ponieważ każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia specjalistów. 

Warto:

 • Zadbać o swoją dietę i poziom nawodnienia,
 • Stosować suplementację (zwróć uwagę na wybór odpowiednich suplementów),
 • Zadbać o skórę głowy (możesz wykorzystać peelingi, wcierki),

Pamiętaj jednak, że na efekty trzeba cierpliwie poczekać, np. suplementacja powinna trwać minimum 3 miesiące. Skorzystaj ze wsparcia specjalistów, którzy pomogą Ci znaleźć przyczynę i dobrać odpowiednią strategię tak, aby zminimalizować wypadanie włosów.

 

 

Gdzie możesz szukać wsparcia?

 

Do kogo warto się udać, jeżeli mierzysz się z problemem wypadania włosów?

Na samym początku warto wykonać podstawowe badania krwi, które pozwolą na wykrycie niedoborów. Poza tym warto odwiedzić również:

 • Endokrynologa – który sprawdzi poziom poszczególnych hormonów i zaleci odpowiednie leczenie w przypadku problemów z nimi związanych.
 • Dermatologa – który sprawdzi stan skóry i wykluczy choroby skórne.
 • Trychologa – który specjalizuje się w problemach włosów i skóry głowy.

 

Jeżeli mierzysz się z problemem wypadających włosów, warto udać się do salonu fryzjerskiego, aby uzyskać wiedzę na temat pielęgnacji i wzmacniania włosów, a także zabiegów, które warto wykonać na włosach, aby znów poczuć pewność siebie. Popularnym zabiegiem w ostatnim czasie jest np. przeszczep włosów. 

Zanim jednak zdecydujesz się na jakiś zabieg, skonsultuj ten pomysł z doświadczonym fryzjerem, który podpowie Ci, na co musisz zwrócić uwagę. 

Tutaj poznasz naszą ofertę!

Pamiętaj!

 

Do Nowej Fali codziennie przychodzą klienci mierzący się z różnymi problemami związanymi z włosami. Wiemy, że każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie, dlatego chętnie pomożemy Ci z problemem wypadających włosów!

Odzyskaj pewność siebie i pozbądź się problemu nadmiernie wypadających włosów!

Zespół Nowej Fali


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasz profil na FacebookZobacz nas na InstagramieZobacz na mapieBooksy! - umów wizytę